Na řece

Nad Sporthotelem Kácov se přehnaly deště. A každý vodák ví, že to je dobrá zpráva pro stav vody v řece. A platí to i pro Sázavu. Voda stoupla, a tak se náš kamarád fotograf rozhodl sjet krátký úsek řeky mezi Kácovem a Českým Šternberkem (11,2 km).

Spolupracujeme s půjčovnou lodí Bisport. Tam jsme si půjčili vše potřebné. Loď, vestu a pádlo mají ve velikostech pro každého, kdo to chce zkusit. Počasí bylo nádherné, a tak se podívejte na fotky z jeho putování. Sérii začíná v půjčovně lodí a přístavištěm v Kácově. Řeka je hnědá, jak do ní déšť splavil hlínu z polí. Pod modrou oblohou a bílými mraky, chvilku stínem a chvilku i pod větvemi, dojel náš kamarád pod hrad Český Šternberk.

Pokud i vy budete chtít okusit kouzlo řeky, zajistíme vám vše potřebné. Stačí se zeptat na naší recepci. Pokud zvolíte při pobytu u nás tuto trasu, nemusíte být zdatní vodáci, aby jste si vyzkoušeli plavbu vstříc dálavám. I když teď, při zvýšeném průtoku, to chce mít alespoň nějaké zkušenosti. Pokud ale budete jezy přenášet, neměly by vás potkat potíže. A v Bisportu vás vybaví mapou, dobrou radou a vším, co na řeku potřebujete.