V rytmu bubnů

Víkend v rytmu arabských a brazilských bubnů

 Tento víkend jsme měli ve Sporthotelu Kácov naše pravidelné hosty. Bubeníci pod vedením lektorů Míry Čipery a Dity Krupicové rozvířili stojatý vzduch v našem okolí. Měli jsme jedinečnou příležitost okusit atmosféru brazilského karnevalu a arabské bubny Darbuky nás přenesly do tanečních rytmů exotických tanečnic. Všichni účastníci byli jedineční a společně tvořili velkou partu dobrých přátel. Jejich večerní Senior party zvedla úroveň hosty pořádaných akcí. Všichni se převlékli a rozjeli párty hodnou Oskarů. Po dnu secvičování v sobotu večer v 20:30 bylo vystoupení, které se protáhlo dlouho do noci.

Vedoucí postavou tohoto víkendu byl Míra Čipera. Hudební talent a multiinstrumentalista, který v roce 2003 začal bubnovat na Darbuku. Nezačal jako jiní potichu a skromě, ale dokázal dostat do Čech nejlepšího hráče na Darbuku na světě. Na třídenní kurz pozval Ibrahima Abu - Hassana z Jordánska. Tento okamžik mu změnil život a pomohl mu jít dát. Dnes to samé dělá i on. Vede své žáky a v rytmu arabských melodií jim ukazuje cestu dál.

Mimochodem, kdyby jste slyšeli Míru hrát na Darbuku, na kteru se stále učí, jak sám říká, překvapilo by vás jeho prohlášení, že nejlépe hraje na piáno.

V roce 2013 k výuce hry na Darbuku přibyly rytmy z další exotické destinace. Brazilské rytmy plné vášně, salsy, karnevalu a horkých nocí se staly součástí Mírových školení. Tento víkend vyučovala Brazilským rytmům jeho nejlepší žačka Dita Krupicová. Se svými žáky secvičila skladbu Karneval.

Chcete bubnovat? Můžete a to kdokoliv. Rytmus vám pomůže najít v sobě schopnost soustředit se. Potřebujete samozřejmě buben. Darbuku koupíte od 1.500,- kč do zhruba 10.000,- kč a brazilských bubnů je mnoho druhů, ale většinu pořídíte do 5.000,- Kč. Můžete počkat rok a přihlásit se na víkendové bubnování ve Sporthotelu Kácov. A pokud nechcete čekat rok, nemusíte, kontakt na Míru Čiperu: gamar.cz  drumsolo.cz, napište mu a můžete začít!

Děkujeme všem účastníkům a těšíme na Vás za rok. Tým Sporthotelu Kácov

P.S. Příští rok bude i kurz Orientálního tance. 


Podívejte se do galerií fotografíí s tohoto víkendu.