Voda, zdroj života.

Po letech provozu přichází nová éra naší areálové vodárny!

Čistota půl zdraví! Neplatí to jen pro osobní hygienu, ale hlavně pro vodu. Po téměř 30 letech provozu si naše vodárna, která se nachází na úplném vrcholku areálu, vedle domu pana majitele, zasloužila kompletně nové technologické vybavení. Filtrace a úprava vody není jednoduchý proces, a proto jsme výměnu svěřili profesionálům z firmy www.pumpservis.cz

Jak to celé funguje? 

Voda, které denně v hlavní sezóně spotřebujeme až 30.000 litrů ( ano, 30 metrů kubických ), přichází ze třech, 6o metrů hlubokých zemních vrtů cca 500 metrů pod areálem. Poté je potrubím přiváděna do vodního rezervoáru v nejvyšším bodě areálu, a zde tlakována a strojově čištěna. 

Nejdříve se hrubě předčistí filtrací s automatickým proplachem, poté je chemicky desinfikována automatickými dávkovači se senzory průtoku, dále je natlakovaná v 1000 litrové nerezové nádobě, poté prochází novou výkonnou uhlíkovou dvojitou filtrací, též s automatickým proplachem, a následně je v této nejvyšší kvalitně připravena k pití, a chutná skvěle! 

Měříme elektronicky spotřebu, tím jsme schopni zajistit dostatek vody v průběhu celé sezóny a též v případě, že by voda někde praskla, což se stává snad ve všech provozech, jí umíme na dálku vypnout pomocí výkoného servopohonu.  V případě výpadku elektrického proudu připravená elektrocentrála nahradí výpadek, a voda dále teče. 

Naše vodárna se díky těmto zásadním změnám stala zcela automatickou, a nevyžaduje krom pravidelné kontroly a běžné sanitace žádné další pracovní úkony. 

Laboratorními parametry, i tím že je ze hlubokých studní, naše voda odpovídá vodě nejvyšší jakosti!

P.S. Ano, náš pan majitel opravdu 7 let pracoval v oboru průmyslové automatizace, je to zde dost patrné :) 

Přejeme Vám dobrou chuť a nezdraví! 

Team Sporthotelu Kácov