U čerta - daňci

Chystáme pro vás typy na výlet a tohle je první z nich. Je vhodný i pro menší děti. A pokud půjdete po silnici přes Tichonice, projede tudy i dětský kočárek. Jen 2km od Sporthotelu Kácov (přes Tichonice 3km) se nachází Pelíškův most.

Pár domů a pár chat, ale žádný most. Přímo u jezu se nachází Kiosek u čerta. Tam najdete občerstvení a pravou vodáckou atmosféru. Vedle jezu hned za kioskem je malá obora. Stačí minout starou vrbu sklánějící se nad řekou a podél vody jít pár metrů proti proudu. V ohradě se pase stádo daňků. Patří panu Tomášovi Krejbichovi, stejně jako Kiosek u čerta. A právě teď se rodí mládí daňci. Na svět už přišlo první, ale je velmi plaché a nám se jej nepodařilo vyfotit. Do týdne budou narozená další tři daňčata.

Stádo je za plotem, ale od řeky je plot s velkými oky, která nebrání ve výhledu. S trochou štěstí uvidíte skotačící daňčata dovádět pod dozorem ostatních členů velké rodiny.

V galerii uvidíte nejenom daňky, ale i Kiosek u čerta a onu skloněnou vrbu, kolem které máte projít k oboře. A pokud vás překvapuje prázdno pod slunečníkama, věřte že v sezóně a teď o víkendech je tam hlava na hlavě. A samozřejmě je tam i čert.